חינה תימנית מסורתית ומושקעת

מה מסמל טקס חינה מסורתי ומה מיוחד בטקס חינה תימנית

טקס חינה תימנית מסמל מעבר של הזוג מרווקות לנישואין. במרכז הטקס מורחים עיסת חינה, אשר עשויה מצמח הכופר, על הידיים של החתן והכלה. הטקס, בנוסף, נועד לתת למשפחה והחברים אפשרות לברך את האיחוד של הזוג, שיהיה שפע בזוגיות שהם נכנסים אליה.

מה שמייחד חינה תימנית הוא העיצוב המיוחד והמושקע מאוד של התלבושות. לפני הרבה שנים נהגו כך שלכל אזור גיאוגרפי בתימן הייתה תלבושת ומנהגי טקס בעלי אופי שונה, כאשר לאחר הטקס, היה שבוע של שמחה וחגיגה.

היה גם מנהג שבו החתן והכלה יהיו מופרדים בזמן הטקס, ושבוע לאחר מכן, עד לחתונה. כיום נהוג לחגוג את החינה בערב אחד עם המשפחה והחברים.

הפקת חינה תימני

נסיכה לערב אחד

אי אפשר לדבר על חינה תימנית מבלי להדגיש את תלבושת לחינה תימנית  מכסים את הכלה בבגדים מפוארים ותכשיטים מכף רגל ועד לראש, כשרק הפנים כפות הידיים וכפות הרגליים חשופים. כל פריט בלבוש הכלה מסמל משהו שקשור במעבר של הכלה מרווקות לנישואין.

הבגד העיקרי שעוטף את הכלה,  שמלה מזהב שנקראת מזה'ר. על רגליה מלבישים סוג של רגליות, שנקראות כביר, אשר מעוטרות בכסף. על ראש הכלה מניחים כיסוי שיש בו תכשיטים רבים ומרהיבים. גם החתן לבוש בבגדים מסורתיים המורכבים משמלה ארוכה, תליון כובע ותכשיטים. נהוג שהחתן והכלה יחליפו מספר תלבושות בערב, בהתאם לשלב שבו הטקס נמצא.

הפקת חינה

אוכל מסורתי וטעים שמשתלב עם מוזיקה טובה

האוכל התימני מבוסס על בצקים מטוגנים, למשל ג'חנון, מלאווח  ולחוח. בנוסף יש הרבה מאוד מתוקים שמנעימים את הפה במהלך כל האירוע. לפי המסורת, מכינים את האוכל מספר ימים מראש, כאשר עבודת ההכנה היא מאומצת מאוד. כיום, רוב הזוגות מעדיפים להזמין קייטרינג לחינה תימנית שמספק את כל האוכל בשפע.  המוזיקה היא קצבית ושמחה, עם מיטב השירים בתימנית.

מומלץ מאוד להביא תקליטן, להקה או זמר ולא להסתפק במוזיקה ביתית. מוזיקה ואוכל הם מה שעושים את להכי שמח מבחינת האורחים. אם האוכל טוב והמוזיקה מרקידה, האורחים שלכם יזכרו את האירוע שלכם לטובה.

מאכלים לחינה

איפור לחינה

הכל 🌺 על איפור לחינה, מדריכים, הסברים, טיפים והמלצות

להיכנס למאמר

טיפים קטנים למי שרוצה לחסוך בהוצאות האירוע

הכותרות שלנו

כך נראה אירוע חינה מושלם

אירוע החינה יכול להיות אירוע מושלם לכל האירועים. זוהי דרך מדהימה להראות לאורחים שלך קצת תרבות ולגרום להם ליהנות מהחוויה. חינה היא צבע טבעי ששימש

קרא עוד »

איפור לאירוע צהריים

אירועי צהרים מהווים כיום אירועים פופולריים מאוד. אם בעבר היה ברור כי אירוע צריך להיערך בשעות הערב או הלילה, הרי שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים

קרא עוד »
איפור לחינה

מה הסיפור של האיפור לחינה?

איפור לחינה היום שטקס החינה הופך לערב לא פחות חשוב מהחתונה, ומקבל עדנה עכשויית, בחרתי להקדיש את הפוסט הזה לאיפור.  כל כלה ברחבי תבל רוצה להיראות פצצות

קרא עוד »
אוכל לחגיגת אירוע חינה

קייטרינג לחינה

החלטתם להתחתן??? מזל טובהאם גם אתם נמנים על אותם זוגות שהחליטו לערוך את טקס החינה המסורתי? טקס החינה שמביא עמו התרגשות ותחושת רוממות רוח עוד

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

מאמרים באותו נושא:

אירועי כורדיסטאן
חינה כורדית

טקס חינה כורדית מתחת לחופת כוכבים בערי ממלכת כורדיסטאן מקובל היה לארגן את טקס החינה יום לפני החתונה יום זה נקרא

קרא עוד »