חינה מרוקאית אותנטית, נוצצת ושמחה

מהי המשמעות של טקס חינה מרוקאית

בטקס חינה מרוקאית, מורחים עיסת חינה על ידיהם של הזוג. את עיסת החינה מכינים מצמח הכופר. לפי המנהג, רק אישה שהיא טובת לב, נשואה ופורייה תכין את העיסה. כאשר מורחים, חינה זה מביא  לזוג שפע של ברכות לחיים טובים, פוריות ועוד. לפני שמתחילים טקס חינה, נהוג שהחתן חותם על סכום כתובה מכובד שאחריו הכלה מקיפה את הבית שבע פעמים, זאת כסגולה לחיים טובים ושפע. לאחר חזרת הכלה, מתחיל טקס החינה בפועל, עם כל השמחה וההדר.

תמיד משקיעים הרבה בתלבושות מפוארות

בגדים לחינה מרוקאית מהווים חלק מאוד חשוב של האירוע. הזוג והאורחים מולבשים בבגדים מסורתיים שגורמים לאווירה אותנטית וצבעונית במיוחד. לחתן ולכלה ישנן תלבושות לכל שלב של הערב. בשלב הראשון, שלב קבלת האורחים, נהוג שהזוג ילבש בגדים לבנים מעוטרים בזהב. בהמשך יש שלב ראשון של ריקודים שבו הזוג מחליף לבגדים בטורקיז או כחול בהיר. בטקס החינה עצמו נהוג אצל המרוקאים ללבוש אדום או ארגמן מעוטרים בזהב. צבעים אלה, לפי אמונת המרוקאים, מסמלים מזל טוב ושפע. חשוב שבכל שלב ושלב, תלבושות הזוג יהיו מחמיאות ונוחות.

תפאורה ססגונית לאירוע מרהיב

תפאורה לטקס חינה מרוקאית צריכה להיות מפוארת מאוד. הדגש הוא על של צבעים, בעיקר זהב. הטקס נערך בתוך אוהל מיוחד שבו יש את במת הטאלומון שעליה יושב הזוג בזמן מריחת החינה. במת הטאלומון תמיד מורכבת ממדרגות, אשר מסמלות את שלבי העלייה ברמת ההיכרות של הזוג. החתן והכלה תמיד יושבים במדרגה העליונה, שמסמלת את הנישואין, שהם הדרגה הכי גבוהה של זוגיות. נהוג שהחתן והכלה ייכנסו  בכניסה מרשימה,  באפיריון, בכרכרה ובכל דרך נוצצת שהם מעוניינים בה. הכי חשוב שהזוג יעבור דרך האורחים, במין סוג של מסדרון, כאשר האורחים מברכים את החתן והכלה בשלל ברכות לעתידם המשותף.

חינה מרוקאית תמונות של פורטל החינה הישראל

האם אפשר לחסוך בעלויות לאירוע?

חינה מרוקאית בזול זה בהחלט דבר שניתן לעשות. כל דבר, החל ממקום האירוע, דרך האוכל והתלבושות, אפשר לעשות בפחות מחיר בלא פחות איכות. אם יש לכם מעט אנשים יחסית, אפשר לערוך את האירוע בבית או להשכיר בית של מישהו אחר שיש ברשותו חצר, זה לרוב יותר זול מאולם. אם אתם מזמינים קייטרינג, אפשר לקחת את המנות הבסיסיות, הן לרוב טובות. ניתן להשלים את המנות הבסיסיות של הקייטרינג עם תבשילים ומתוקים שהמשפחה והאורחים יכינו. אתם יכולים להשכיר תלבושות ולהביא אותן בעצמכם, כך ניתן לחסוך בעלות. לא כל אורח חייב לקבל בגדים מלאים, ניתן בהחלט להשכיר אביזרים כמו תרבושים וצעיפים שיוסיפו לאווירה אבל לא יעלו ביוקר.

חינה מרוקאית

ארגון חינה עם מרוקאית עם אנשי מקצוע

טקס חינה מרוקאית צורך הרבה מאוד הכנה, כאשר הטקס עומד בצל ההכנות לחתונה, שהיא האירוע המרכזי של הזוג. אם יש לכם יכולת כלכלית, מומלץ בחום להזמין אנשי מקצוע שיארגנו בשבילכם את החינה מ-א ועד ת. יש אפשרות לארגן  את האירוע באולם, כאשר האולם מספק לכם הכול, או דרך מארגן מקצועי או חברה שיארגנו לכם את כל הספקים. חשוב שמי שמארגן לכם את האירוע ישלח איש או אשת מקצוע שיסייעו לכם בכל הפרטים ויוודאו שהאירוע עובר חלק ובלי תקלות, כך שאתם תוכלו ליהנות בראש שקט.

הכותרות שלנו

העור מתקלף?

כל אחד מגיב אחרת לעור מתקלף. שמעתם פעם שהוזכר בחדשות שמישהו אחד בוחן את הדיאטה ומנסה להסיר קילוף עור עם קרמים ומשחות. מישהו אחר- מתבונן

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

מאמרים באותו נושא:

עוגיות מרוקאיות לחינה
עוגיות לחינה

אני מרגישה כאילו זה היה אתמול…אממ…איזה מגשים צבעוניים… איזה תענוג לעיניים ולחיך… הצבעוניות המרהיבה!!!אני זוכרת את עצמי בערך בגיל שש

קרא עוד »