חינה בארגון עצמי

חינה בארגון עצמי זה אחד הדרכים שבהם אפשר לערוך את אירוע החינה. מאמר זה הוא מדריך שיעזור לכם לארגן את האירוע בעצמכם. 

ארגון עצמי של חינה בבית

מה צריך בשביל חינה?

לאירוע חינה צריך הרבה דברים. קודם כל צריך תפאורה, שעיקרה הוא אוהל גדול ומקושט שבו יש במה שעליה יושב הזוג בזמן מריחת החינה. תלבושות מיוחדות הן מאפיין חשוב של הטקס והן מוסיפות הרבה לאווירה החגיגית. התלבושות כמובן מגיעות עם תספורת ואיפור.

מוזיקה מרקידה ומשמחת, הן אותנטית והן מודרנית. עם המוזיקה צריך גם רחבה גדולה שבה הזוג והאורחים ירקדו, כחלק מהמסורת של חינה. אוכל והרבה אוכל, זה החלק הכי חשוב. האוכל צריך להיות מגוון, בשפע, טעים ומשביע. עם האוכל, צריך גם כלי הגשה ומקומות גם לישיבה בשביל האורחים וגם למגשים שבהם יש את האוכל.

איך מארגנים תפאורה

קודם כל, אירוע חינה הוא אירוע משפחתי, בהחלט רצוי להיעזר במשפחה ובחברים לצורך ארגון האירוע. אם אין לכם מספיק מקום בבית לתפאורה, שולחנות ורחבת ריקודים, בהחלט אפשר להשכיר מקום כמו אולם קטן, בריכה (בקיץ) בית כנסת, או בית פרטי עם חצר גדולה.

תפאורה אפשר להשכיר מישהו שיבנה אותה או , אם יש לכם ידיים טובות או מישהו קרוב שיש לו ידיים טובות, לבנות בעצמכם. אפשר לבנות את הבמה מעץ ולצבוע אותה באיזה צבע שרוצים כמו כן, גם כיסאות אפשר לצפות בבד בצבע שתרצו, כאשר צבע הבד של הכיסאות מתחבר לצבע של המפות על השולחנות.

חינה הכנות לאירוע

איך מארגנים את התלבושות.

תלבושות לחינה הן חלק בלתי נפרד מהאירוע. נהוג שהחתן והכלה יחליפו מספר פעמים בגדים במהלך האירוע. כמו כן, גם מומלץ מאוד שהאורחים ילבשו בגדים אותנטיים, זה מוסיף לאווירה. ישנן שלוש אופציות עיקריות בהכנת התלבושות. האחת, להשכיר את התלבושות מספק ולהביא אותן בעצמכם.

היתרון של זה הוא חסכון כספי אך זה הרבה לוגיסטיקה. האפשרות השנייה היא להביא מלבישים מקצועיים שיביאו את הבגדים בעצמם וידאגו להלביש את הזוג ואת האורחים. אופציה שלישית היא לקנות בגדים למספר מצומצם של אורחים, הזוג והמשפחה הקרובה. לשאר האורחים אפשר לארגן כובעים, צעיפים ופרטי לבוש סמליים. מעט מאוד אנשים יעלבו אם הם לא ילבשו כפתן אלא צעיף.

כמה טיפים חשובים לארגון החינה בעצמכם

לארגן חינה עצמי

איך מארגנים את האוכל

אפשרות ראשונה היא ארגון מבצע בישולים ואפייה שלכם ושל המשפחה שלכם. זה הכי טעים אבל זה צורך הרבה מאוד עבודה וזמן. אם אין לכם זמן ויכולת לבשל הרבה כל כך, קייטרינג לחינה זאת האופציה הכי טובה בשבילכם.

יש לכם אפשרות להזמין את האוכל במסעדה ולהביא אותו או לבקש מבעל המסעדה להביא אותו. אתם גם יכולים להזמין קייטרינג שיארגן לכם את כל עניין האוכל, ממנות פתיחה, דרך המנות העיקריות והקינוחים. קייטרינג לא חייב להיות יקר.

אתם בהחלט יכולים להזמין חבילת בסיס ולשלב בה מאכלים משלכם. בצורה כזאת יהיה שילוב מנצח של טעם וכמות שתשמח את האורחים.

מקווה שעזרתי לכם  עם חינה בארגון עצמי. שיהיה לכם בהצלחה ומזל טוב.

הכותרות שלנו

כך נראה אירוע חינה מושלם

אירוע החינה יכול להיות אירוע מושלם לכל האירועים. זוהי דרך מדהימה להראות לאורחים שלך קצת תרבות ולגרום להם ליהנות מהחוויה. חינה היא צבע טבעי ששימש

קרא עוד »

איפור לאירוע צהריים

אירועי צהרים מהווים כיום אירועים פופולריים מאוד. אם בעבר היה ברור כי אירוע צריך להיערך בשעות הערב או הלילה, הרי שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים

קרא עוד »
איפור לחינה

מה הסיפור של האיפור לחינה?

איפור לחינה היום שטקס החינה הופך לערב לא פחות חשוב מהחתונה, ומקבל עדנה עכשויית, בחרתי להקדיש את הפוסט הזה לאיפור.  כל כלה ברחבי תבל רוצה להיראות פצצות

קרא עוד »
אוכל לחגיגת אירוע חינה

קייטרינג לחינה

החלטתם להתחתן??? מזל טובהאם גם אתם נמנים על אותם זוגות שהחליטו לערוך את טקס החינה המסורתי? טקס החינה שמביא עמו התרגשות ותחושת רוממות רוח עוד

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

מאמרים באותו נושא:

על הפרוייקט

על הפרוייקט רעיון הפרוייקט חינה היא טרחה גדולה עבור כל כלה וחתן: יש כל כך הרבה דברים קטנים, פרטים שלפעמים

קרא עוד »