אוכל לחינה, המרכיב הכי חשוב באירוע

אין דבר יותר חשוב מאוכל

אוכל לחינה הוא הדבר שהכי ייקבע אם האירוע שלכם יהיה טוב או לא טוב בעיניי האורחים. התפאורה יכולה להיות מדהימה, הכלה והחתן לבושים במלוא הדר, המוזיקה  מעולה ומרקידה, אם האוכל לא טוב, ציון האירוע יהיה אפס. גם להיפך זה נכון, גם אם הכול לא יהיה מתוקתק אבל האוכל יהיה בשפע, משביע וטעים, האירוע יקבל ציון 100.

אירוע החינה מתקיים שבוע לפני החתונה, שהיא האירוע המרכזי. אם השארתם רושם טוב על האורחים, הם יגיעו יותר שמחים לחתונה, שזה יתבטא בהרבה דברים שיכולים לשפר את יום החתונה.

עוגיות מרוקאיות לחינה

אוכל זה דבר מאוד מגוון

אוכל לחינה יכול להיות מאוד מגוון. אם הזוג הוא מעדה אחת, אוכל אותנטי של אותה עדה, למשל אוכל מרוקאי, יהיה הכי טוב.

אם יש זוג מעורב מבחינת עדות המזרח, למשל תימני ועיראקית, יש אפשרות לעשות אוכל עם נטייה לעדות המזרח ולשלב מאכלים אותנטיים משתי העדות.  אם הזוג הוא מעורב בין אשכנזי למזרחי, יש צורך לחשוב על שילוב של מאכלים מזרחיים עם מאכלים מודרניים. אם הזוג צמחוני או טבעוני.

יש אפשרות לעשות את התפריט בהתאם. יש יתרון בתפריט חלבי וזה המגוון הרב והקינוחים, שהם לרוב יותר טובים. החיסרון הוא שאם אין מגוון רחב בתפריט חלבי, האורחים ייצאו רעבים וחבל.

עוגיות לחינה

אוכל לחינה זה משהו שכדאי שאנשי מקצוע יעשו

אלא אם אתם בשלנים מדופלמים ויש לכם שפע של זמן, כדאי שתזמינו קייטרינג לאוכל לחינה. חשוב לראות מי זה הקייטרינג, מה המחירים שהם מציעים, לראות שהאוכל נקי, טרי ומסודר.

ישנם קייטרינגים שמתמחים בהכנת אוכל אותנטי, למשל אוכל לחינה מרוקאית. לרוב, בחירת האוכל בקייטרינג מבוסס על מנה פר אדם. רוב הקייטרינגים מציעים מספר סוגי מנות, ממנה בסיסית, עד מנה משודרגת ומנת V.I.P.

לרוב, הקייטרינג גם מציע חבילת שתייה. גם פה יש חבילה בסיסית שכוללת משקאות מהארץ וחבילות משודרגות שכוללות משקאות מאוד איכותיים שמייבאים מחו"ל. בחירת המנה והמשקאות היא כמובן לפי טעם הזוג ותקציב האירוע.

ארגון והפקת חינה

כמה דברים חשובים על אוכל בנקודות

הפקה לחינה מרוקאית

דבר שמאוד משפיע על המחיר

אוכל לחינה הוא אחד מהדברים שהכי משפיעים על מחיר האירוע. לרוב המחיר הוא נגזרת של כמות האורחים עם אופי המנה. ככל שהמנה תהיה משודרגת וכמות האורחים שלכם תהיה גדולה, כך התקציב על האוכל יגדל. שימו לב לא ליפול ליותר מדי הוצאות, אל תשכחו שאחרי החינה באה החתונה.

בגלל החשיבות הרבה שיש לאוכל, אם אתם מתלבטים, מבחינת תקציב בין שדרוג תפאורה, תלבושות או אוכל, תשדרגו את האוכל. אם האורחים ייהנו מהאוכל בחינה, הצפייה שלהם לאוכל טוב בחתונה והרצון שלהם לצ'פר את הזוג יכולים להשפיע על היכולת שלכם להחזיר את ההשקעה על החינה ועל החתונה.

הכותרות שלנו

העור מתקלף?

כל אחד מגיב אחרת לעור מתקלף. שמעתם פעם שהוזכר בחדשות שמישהו אחד בוחן את הדיאטה ומנסה להסיר קילוף עור עם קרמים ומשחות. מישהו אחר- מתבונן

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

מאמרים באותו נושא:

חינה הטקס של הכלה

טקס חינה  כפי שידוע כיום בישראל, על משמעותיו והפולקלור הפולחני צבעוני משהו, נעוץ רחוק בעברנו. בהיסטוריה של יהודי התפוצות מארצות

קרא עוד »
על הפרוייקט

על הפרוייקט רעיון הפרוייקט חינה היא טרחה גדולה עבור כל כלה וחתן: יש כל כך הרבה דברים קטנים, פרטים שלפעמים

קרא עוד »