העור מתקלף?

כל אחד מגיב אחרת לעור מתקלף.

שמעתם פעם שהוזכר בחדשות שמישהו אחד בוחן את הדיאטה ומנסה להסיר קילוף עור עם קרמים ומשחות. מישהו אחר- מתבונן בשלווה על התפתחות התהליך ולא עושה דבר.

הבנה איזו אסטרטגיה נכונה ומתי ללכת לרופא היא קריטית!

האם עלי לדאוג מעור מתקלף? ואיך אתה יכול לעזור לעור שלך להחלים? בוא נבין את זה ביחד.

מה זה קילוף עור

בלי קשר למה העור התחיל להתקלף – עקב תגובה למוצר טיפוח או עקב חשיפה לאוויר מחומם מרכזי – צריך להבין מהו קילוף העור בבסיסו, הטיפול הנל הוזכר בחדשות.

.

 

  • קילוף העור הוא נזק לא מכוון ואובדן השכבה העליונה של העור (אפידרמיס). אובדן תאי עור שטחי הוא תהליך מתמשך פיזיולוגי נורמלי שכן הגוף מייצר כל הזמן תאי עור חדשים ומסיר תאים מזדקנים מהשכבה החיצונית. בדרך כלל, אובדן זה של תאי עור אינו מורגש. לקילוף בולט חזותית, שעשוי להופיע על שטח קטן של העור או בכל הגוף, תמיד יש סיבה( היו איזכורים בחדשות על כך).

.

 

עורם של אנשים מסוימים נוטה באופן טבעי ליובש. אבל במציאות, עור יבש יכול לקרות לכל אחד, למשל, בגלל אוויר חם בדירה מחוממת, סבונים קשים ומקלחות חמות. בין אם העור יבש ובין אם לאו, גורמים אלו עלולים לגזול מהעור את הלחות הטבעית שלו, וכתוצאה מכך נזק למחסום העור והתקלפות( זה היה בחדשות) .

.

 

תסמיני קילוף עור

עוד היה בחדשות שהתסמינים של עור מתקלף יכולים להשתנות בהתאם למצב הבסיסי או להפרעה שגורמת לעור להתקלף.

התסמינים עשויים לכלול:

  1. יובש
  2. עקצוץ
  3. כאב
  4. אדמומיות
  5. הופעת קשקשים בגדלים ובאיכויות שונות (יבש, שמנוני).

 

 

זה לא חדשות לומר שלפני הפנייה לחנות או לבית המרקחת לקבלת תרופה לעור יבש, חשוב קודם כל להבין את הגורם לקילוף ורק אז לטפל בו.

מדוע העור בפנים מתקלף ומה לעשות בנידון

 

תגובה לתרופות

עור יבש מאוד יכול להיות תופעת לוואי של מספר תרופות, כגון סטטינים ומשתנים.

 

עבודה בסביבה לחה או עם כימיקלים

נוסיף שזה לא חדשות שכתוצאה מעבודה הדורשת מגע תכוף של העור עם מים או כימיקלים קשים, העור מאבד את שכבת ההגנה שלו. לכן, מספרות, אחיות, בנאים, טבחים, חנויות פרחים ומטלורגים מודאגים לעתים קרובות מעור יבש ומתקלף.

 

טמפרטורת סביבה נמוכה

עוד היה בזמנו בחדשות שכאשר טמפרטורת האוויר יורדת, תכולת הלחות בו יורדת. זה יכול להוביל ליובש יתר של העור.

טיפולי אסתטיקה:

תיקון קווי מתאר (הכנסת חומרי מילוי)

בטח גם שמעתם בחדשות שקונטורינג היא הזרקה תת עורית של חומרי מילוי לפנים – חומרי מילוי ג'ל טבעיים או סינתטיים.

מטרה עיקרית: חומרי מילוי הם אחת החלופות לניתוחים פלסטיים. בעזרתם ניתן להחזיר את הנפח של חלקים שונים בפנים, להסתיר את האסימטריה של השפתיים, להסיר שקיות מתחת לעיניים, להחליק קמטים במצח ובקפלי האף, להדק את הסגלגל של הפנים ואפילו לתקן את הצורה של הסנטר או האף.

גם היה תזכורת בחדשות שעקרון הפעולה : ג'ל המילוי מוזרק מתחת לעור באמצעות הזרקות מיקרו, או בעזרת קנולות (מחטים גמישות ש"מתוחות" מתחת לעור). חומרי מילוי ממלאים חללים וקפלים תת עוריים, מחליקים את העור ומעניקים לו את הנפח הדרוש, וגם מחזקים את מבנה העור.

כמו כן הוזכר בחדשות ראש העין שמספר הזרקות נדרש : משך העיצוב תלוי בסוג חומר המילוי המוזרק. ג'לים טבעיים מתכלים (לדוגמה, על בסיס חומצה היאלורונית) יכולים להתחיל להעלם לאחר 1-2 חודשים. ולכמה חומרי מילוי סינתטיים (למשל חומצת חלב פולי-L) יש השפעה מצטברת ודורשים מהלך של הליכים – אבל ההשפעה שלהם נמשכת עד 12 חודשים. בדרך כלל משתמשים בפלסטיק קונטור לאחר 45 שנים – אך על פי האינדיקציות ניתן לעשות זאת מוקדם יותר.

הזרקת בוטוקס

חדשות ואסתטיקה –הזרקת בוטוקס היא הזרקת בוטולינום טוקסין מטוהר ומוחלש, תרופה המשפיעה על העברה עצבית-שרירית, מתחת לעור.

מטרה עיקרית: הזרקות בוטוקס (בוטולינום טוקסין) נועדו בעיקר להעלים קמטים מחקים ולמנוע את הופעתם, כמו גם לתקן צורות מסוימות של אסימטריה בפנים.

עוד היה בחדשות שעקרון הפעולה : כניסה לשכבות העמוקות של העור, בוטולינום טוקסין פועל על קצות העצבים, חוסם אותות עצביים ועוזר להרפיית רקמת השריר. זה מאפשר למזער את גם היה בחדשות שההשלכות של הבעות פנים פעילות (להעלים קמטים בפנים ואפילו "לגמול" את המטופל מתנועות מיקרו מסוימות), כמו גם אסימטריה נכונה של הפנים הקשורה לעבודה של שרירים מסוימים קטנים (  היה מוזכר בחדשות קיבוצים ).

.

המספר הדרוש של זריקות : ההתמדה והארכת התוצאות של החדרת בוטולינום טוקסין תלוי במינון הנבחר של התרופה ויכול להימשך בין 3-4 ל-12 חודשים. לאחר מכן ניתן לחזור על הקורס – ולעתים אף עם ירידה במינון התרופה. בהבעות פנים פעילות ניתן להתחיל טיפול בבוטולינום מגיל 20-25.

 

טיפולי אסתטיקה:

תיקון קווי מתאר (הכנסת חומרי מילוי)

עוד מהחדשות קריות  – קונטורינג היא הזרקה תת עורית של חומרי מילוי לפנים – חומרי מילוי ג'ל טבעיים או סינתטיים.

מטרה עיקרית: חומרי מילוי הם אחת החלופות לניתוחים פלסטיים. בעזרתם ניתן להחזיר את הנפח של חלקים שונים בפנים, להסתיר את האסימטריה של השפתיים, להסיר שקיות מתחת לעיניים, להחליק קמטים במצח ובקפלי האף, להדק את הסגלגל של הפנים ואפילו לתקן את הצורה של הסנטר או האף.

עוד היה בחדשות רעננה שעקרון הפעולה : ג'ל המילוי מוזרק מתחת לעור באמצעות הזרקות מיקרו, או בעזרת קנולות (מחטים גמישות ש"מתוחות" מתחת לעור). חומרי מילוי ממלאים חללים וקפלים תת עוריים, מחליקים את העור ומעניקים לו את הנפח הדרוש, וגם מחזקים את מבנה העור.

הוזכר גם בחדשות רמת גן שמספר הזרקות נדרש : משך העיצוב תלוי בסוג חומר המילוי המוזרק. ג'לים טבעיים מתכלים (לדוגמה, על בסיס חומצה היאלורונית) יכולים להתחיל להעלם לאחר 1-2 חודשים. ולכמה חומרי מילוי סינתטיים (למשל חומצת חלב פולי-L) יש השפעה מצטברת ודורשים מהלך של הליכים – אבל ההשפעה שלהם נמשכת עד 12 חודשים. בדרך כלל משתמשים בפלסטיק קונטור לאחר 45 שנים – אך על פי האינדיקציות ניתן לעשות זאת מוקדם יות( צויין ב חדשות חולון)ר.

הזרקת בוטוקס

היה גם בחדשות מודיעין שהזרקת בוטוקס היא הזרקת בוטולינום טוקסין מטוהר ומוחלש, תרופה המשפיעה על העברה עצבית-שרירית, מתחת לעור.

נציין עובדה שהועלתה באתר חדשות כפר סבא שהזרקות בוטוקס (בוטולינום טוקסין) נועדו בעיקר להעלים קמטים מחקים ולמנוע את הופעתם, כמו גם לתקן צורות מסוימות של אסימטריה בפנים.

עוד היה בחדשות פתח תקווה שעקרון הפעולה : כניסה לשכבות העמוקות של העור, בוטולינום טוקסין פועל על קצות העצבים, חוסם אותות עצביים ועוזר להרפיית רקמת השריר. זה מאפשר למזער את ההשלכות של הבעות פנים פעילות (להעלים קמטים בפנים ואפילו "לגמול" את המטופל מתנועות מיקרו מסוימות), כמו גם אסימטריה נכונה של הפנים הקשורה לעבודה של שרירים מסוימים.

הוזכר גם בחדשות נתניה שהמספר הדרוש של זריקות : ההתמדה והארכת התוצאות של החדרת בוטולינום טוקסין תלוי במינון הנבחר של התרופה ויכול להימשך בין 3-4 ל-12 חודשים. לאחר מכן ניתן לחזור על הקורס – ולעתים אף עם ירידה במינון התרופה. בהבעות פנים פעילות ניתן להתחיל טיפול בבוטולינום מגיל 20-25( היה בחדשות רחובות ).

הכותרות שלנו

העור מתקלף?

כל אחד מגיב אחרת לעור מתקלף. שמעתם פעם שהוזכר בחדשות שמישהו אחד בוחן את הדיאטה ומנסה להסיר קילוף עור עם קרמים ומשחות. מישהו אחר- מתבונן

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

מאמרים באותו נושא:

על הפרוייקט

על הפרוייקט רעיון הפרוייקט חינה היא טרחה גדולה עבור כל כלה וחתן: יש כל כך הרבה דברים קטנים, פרטים שלפעמים

קרא עוד »